AntiVirus - en to de_DE translation catalogue (19 entries)

en: Safe Browsing Alert
de_DE: Safe Browsing Alarm

en: Please check the Google Safe Browsing diagnostic page:
de_DE: Für weitere Details die Google Safe Browsing Diagnoseseite aufsuchen:

en: Virus suspected
de_DE: Virusverdacht

en: The daily antivirus scan of your blog suggests alarm.
de_DE: Die tägliche AntiVirus-Prüfung des Blogs schlägt Alarm.

en: Notify message by AntiVirus for WordPress
de_DE: Benachrichtigung von AntiVirus für WordPress

en: http://wpantivirus.com
de_DE: http://wpantivirus.de

en: There is no virus
de_DE: Nicht erneut hinweisen

en: View line
de_DE: Zeige Zeile

en: Scan finished
de_DE: Prüfung abgeschlossen

en: Manual malware scan
de_DE: Manuelle Prüfung

en: Scan the theme templates now
de_DE: Theme-Templates jetzt prüfen

en: Daily malware scan
de_DE: Tägliche Prüfung

en: Check the theme templates for malware
de_DE: Überprüfung der Theme-Templates auf Malware

en: Next Run
de_DE: Nächste Ausführung

en: Malware detection by Google Safe Browsing
de_DE: Malware-Erkennung durch Google Safe Browsing

en: Diagnosis and notification in suspicion case
de_DE: Diagnose und Benachrichtigung im Verdachtsfall

en: Email address for notifications
de_DE: E-Mail-Adresse für Benachrichtigungen

en: If the field is empty, the blog admin will be notified
de_DE: Bleibt das Eingabefeld leer, wird der Admin benachrichtigt

en: Security plugin to protect your blog or website against exploits and spam injections.
de_DE: Kostenfreie Sicherheitslösung als Plugin zur Früherkennung und Warnung vor bösartigen Injektionen.
